Abcool - Home - www stránky a internetové obchody
internetová reklamní agentura
internetové stránky, e-Shopy, firemní design

Tiskové technologie od A po Z
trocha teorie o tisku

Plochý ofset

nejběžnější tisková technologie, používaná k výrobě drtivé většiny tiskovin od vizitek po katalogy. Při vhodné přípravě litografie dosahuje plochý offset nejvyšší kvalitu tisku.

Použitelný materiál: lesklý nebo matný papír přibližně 80 - 300g.
Kvalita tisku: dle typu papíru - nenatírané (ofsetové) běžně do 133 lpi, natírané (křídové) 152 - 200 lpi
Vhodný náklad: od 1.000 ks výše, ve výjimečných případech i nižší (u vizitek nebo jednoduchých materiálů)

Rotační ofset

technologie hromadné výroby vhodná pro noviny, časopisy, vysokonákladové katalogy a nabídkové letáky. Dosahuje dobré tiskové kvality, ale nehodí se pro umělecké nebo jinak vysoce náročné tisky, zato je nanejvýš ekonomický.

Použitelný materiál: lesklý nebo matný papír přibližně 56 - 150g, ve výjimečných případech do 200g, novinový papír 45-48g.
Kvalita tisku: dle typu papíru cca 90 - 152 lpi
Vhodný náklad: od 20.000 ks výše,.minimální náklad 15.000 ks

Digitální tisk

moderní a neustále se rozvíjející technologie. Umožňuje personalizaci tiskovin - každý kus může být originál opatřený jménem vašeho zákazníka nebo jinými údaji z databáze. Dále se používá jako náhrada ofsetového tisku v malých nákladech nebo při požadavku na expresní výrobu. Přetrvávají technická omezení, kterým je nutné přizpůsobit grafický návrh.

Použitelný materiál: natíraný papír (křída) 100 - 250g, jiné papíry jen výjimečně a po provedení zkoušky
Kvalita tisku: srovnatelná s ofsetem
Vhodný náklad: od 10 ks výše, možno i 1 ks

Sítotisk

je technologie vhodná zejména pro potisk textilu a plastových propagačních předmětů. Umožňuje tisknout na takové povrchy, kde selhává ofsetová techologie. Nevýhodou většiny strojů je hrubší rastrování, tedy nižší kvalita obrázků a přechodů.

Použitelný materiál: papír a plast téměř bez omezení, textil určený pro tisk
Kvalita tisku: běžně 75 dpi
Vhodný náklad: od 20-30 ks výše

Termotisk

speciální technologie pro náročné zákazníky, plastický (reliéf vystouplý nad povrch papíru) tisk vhodný na vizitky, hlavičkové papíry, pozvánky a další drobné materiály.

Ražba

je technologie, při které je do papíru vtlačována kovová fólie, výsledný tisk je reliéfní, na pohmat prohloubený prostor. využívá se při výrobě vizitek, blahopřání a jiných zakázek. Výhodou je mimořádná barevná věrnost speciálních barev (stříbrná, zlatá), kterou je téměř nemožné dosáhnout jinou technologií, a dále možnost cenově přijatelné výroby i jen několika málo kusů na materiálech těžko zpracovatelných jinou technologií (hedvábný papír, silné kartony, desky s hrubým povrchem std.)

Použitelný materiál: papír, lépe hladký, je třeba posuzovat individuálně
Kvalita tisku: pouze perokresby - žádné rastrování
Vhodný náklad: ručně od 1 ks, strojově od 1.000 ks

Slepotisk

další z reliéfních technologií, papír je vytlačován speciální formou do tvaru např. loga, velmi působivé u prezentačních materiálů při použití speciálních druhů papíru.

Použitelný materiál: papír do 300g
Vhodný náklad: od 1 ks

Plotter

technologie malonákladové výroby samolepících materiálů, využívaná zejména k polepům výloh, poutačů, interiérů na veletrzích. V případě potřeby je možné samolepky umístit na širokou paletu desek podle předpokládaného použití (síla 1mm až 1 cm) nebo na pružný srolovatelný materiál. Výroba je individuální - detaily základního motivu je možné při větším počtu kusů upravovat podle potřeb a bez vzniku dodatečných nákladů (např. 10 výkladních skříní je možné vyrobit v odlišných rozměrech).

Použitelný materiál: samolepící fólie ve škále cca 30 barevných odstínů, základní provedení lesklé a matné. Zvláštní typy fólií pro polep prosvětlených ploch (tzv. translucentní), reflexní fólie nebo imitace hologramů. Fólie mají záruku trvanlivosti v exteriéru 3, 5 nebo 7 let.
Vhodný náklad: od 1 ks, ekonomický náklad většinou do 20-30 ks

Velkoformátový inkoustový tisk ("stříkací plotter")

umožňuje umístit barevnou fotografii nebo obdobný motiv na materiál, na který by tento motiv nebylo možné vytisknout (deska z umělé hmoty, samolepka). Vhodný pro poutače s pohledovou vzdáleností nad 1m, při bližším pohledu je příliš patrný rastr tištěného obrázku. Výhodou je poměrně velká barevná věrnost.

Vhodný náklad: od 1 ks.

Novinky

20.09.2020 08:47
Nabídka novoročenek a vánočních přání - PF2024

Tak jako každý rok Vám přinášíme novou kolekci firemních novoročních a vánočních přání PF 2024. Katalog novoročních a vánočních přání naleznete na www.novorocenky.cz.

03.03.2017 09:00

Hledáme programátora specializované na WWW (PHP5,MySQL,XHTML,JS)

V případě zájmu rozšířit náš tým nás neváhejte kontaktovat.

01.03.2016 10:00

Všechny objednávky na nové www stránky nebo redesign stávající v měsíci březnu budou mít fakturaci služeb o 10% levnější.

Slovník pojmů

procházet slovník

 

 

Abcool - internetový obchod logo

Copyright © 1998-2009
všechna práva vyhrazena

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS